SAAT OTURUM ADI-OTURUM BAŞKANI KONU
09:00-10:30  HEMOGLOBİNOPATİ İLE BİR ÖMÜR

Oturum Başkanları: Ümran Çalışkan (Necmettin Erbakan
Üniversitesi, Konya), Tülin Tiraje Celkan (İstanbul Üniversitesi, İstanbul), Namık Yaşar Özbek (Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji EAH, Ankara)

 Açılış: Bülent Antmen (Acıbadem Hastanesi, Adana)
Türkiye’de Orak Hücre Anemisi: Yurdanur Kılınç (Çukurova Üniversitesi, Adana)
10:30-11:00 KAHVE ARASI
11:00-12:00 ORAK HÜCRELİ ANEMİDE YENİ UFUKLAR

Oturum Başkanları: Çiğdem Altay (Ankara), Fatma Gümrük (Hacettepe Üniversitesi, Ankara)

OHA’de Komplikasyonların İzleminde Yenilikler: Selma Ünal (Mersin Üniversitesi, Mersin)
OHA ve Tromboz: Alphan Küpesiz (Akdeniz Üniversitesi, Antalya)
12:00-13:30 ÖĞLE YEMEĞİ- UYDU SEMPOZYUMU (12:15-13:15)
13:30-15:00 TALASEMİ

Oturum Başkanları: Leyla Ağaoğlu (Acıbadem Fulya Hastanesi, İstanbul), Yeşim Aydınok (Ege Üniversitesi, İzmir)

Talasemide Demir Şelasyonu ve Bioeşdeğer Ürünler: Zeynep Karakaş (İstanbul Üniversitesi, İstanbul)
Fenotip-Genotip İlişkisi ve Klinik Yansımaları: Şule Ünal Cangül (Hacettepe Üniversitesi, Ankara)
Türkiye’de Taramalarda ve Prenatal Tanıda Son Durum: İlgen Şaşmaz (Acıbadem Hastanesi, Adana)
15:00-16:00 HEMOFİLİDE GELECEK (PRO-CONS)

Oturum Başkanı: Ömer Devecioğlu (Memorial Hastanesi, İstanbul), Bülent Zülfikar (İstanbul Üniversitesi, İstanbul)

Gen Tedavisi: Melike Sezgin Evim (Uludağ Üniversitesi, Bursa)
Hemofilide Yeni İlaçlar: Zafer Şalcıoğlu (Kanuni Sultan Süleyman Eğitim Araştırma Hastanesi,İstanbul)
16:00-16:30 KAHVE ARASI
16:30-18:00

SORUNLU DURUMLARDA DEMİR TEDAVİSİ

Oturum Başkanları: Zümrüt Uysal (Ankara Üniversitesi, Ankara),  Özcan Bör (Osmangazi Üniversitesi, Eskişehir)

Kronik Hastalık Anemisi Patogenezi: Didem Atay (Acıbadem Atakent Hastanesi, İstanbul)
Enfeksiyon ve Demir: Ekrem Ünal (Erciyes Üniversitesi, Kayseri)
IBH’larında Demir Eksikliğinin Tanısı ve Tedavisi: Emine Zengin (Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli)
Böbrek Hastalarında Anemi ve Sağaltımı: Selin Aytaç (Hacettepe Üniversitesi, Ankara)
18:00 Açılış Kokteyli