Türk Pediatrik Hematoloji Derneği’nin Değerli Üyeleri, Değerli Katılımcılar,

6. Ulusal Pediatrik Hematoloji Sempozyumunu 3-6 Mayıs 2018 tarihlerinde Adana’da düzenleyecek olmanın heyecanını taşıyoruz.

Derneğimizin iki yılda bir gerçekleştirdiği sempozyumumuzda bu yıl her zamanki gibi , Pediatrik Hematoloji’nin tüm ilgi alanlarındaki en güncel gelişmeleri, bizi yetiştiren  değerli  emekli öğretim üyelerimizin katılımıyla ve onların açtığı yolda ilerleyen  Pediatrik Hematoloji’nin çalışkan azimli orta ve genç kuşak temsilcileriyle birlikte tartışacağız.

Özenle hazırladığımız bilimsel programda farklı konu başlıklarıyla çeşitli oturumlar yer alacaktır. Bu yıl Prof. Dr. Yurdanur Kılınç hocamız emekli olacağı için özellikle Hemoglobinopatilere biraz daha ağırlık verdik. Ayrıca, tüm üyelerimizin bilimsel çalışmaları ile kongremize katkı sağlayacaklarını düşünüyoruz. Bu çalışmalardan ödül jürisi tarafından seçilen en iyi üç çalışma ödüllendirilecektir.

Bu yoğun Bilimsel Program’a  unutulmayacak ‘Sosyal Program’ ile kısa ve keyifli bir ara vermeyi planlıyoruz.  Adana baharında, bilgilerimizin ve zihinlerimizin tazeleneceği, 6. Ulusal Pediatrik Hematoloji Sempozyumunda  buluşmak üzere Organizasyon Komitesi adına en derin saygı ve dileklerimizi sunarız.

Prof. Dr. Bülent Antmen
Yerel Düzenleme Kurulu Başkanı
Prof. Dr. Tiraje Celkan
TPHD Başkanı